Morava a Slezsko představí své atraktivity na veletrhu GOOD Udine 2013

Čtyři moravské kraje z České republiky budou prezentovat v rámci udinského veletrhu zajímavou nabídku Morava a Slezsko, dlouhodobí partneři v cestovním ruchu, představí své gastronomické speciality na veletrhu GOOD Udine 2013.

Návštěvníci veletrhu budou mít příležitost ochutnat tradiční regionální pokrmy a prostřednictvím chuťového zážitku poznat zemi v centru Evropy, která má bohatou historii a ojedinělou kulturu. Ve dnech 31. října až 3. listopadu 2013 se regiony Moravy a Slezska budou prezentovat na udinském výstavišti jako atraktivní turistická oblast, která láká turisty také na jedinečné gastronomické zážitky.

První den veletrhu, tedy 31. října. 2013, proběhne tisková konference za účasti představitelů moravských krajů a představitelů regionu Udine, na níž budou prezentovány regiony Moravy a Slezska. Toto území nabízí z pohledu turistů obrovské kulturní, historické, přírodní a architektonické bohatství. Vynikající a ojedinělá kuchyně zážitky z poznání této země nabídku skvěle doplňuje. Některé z mnoha krajových specialit budou prezentovány přímo na veletrhu formou degustací. Moravskoslezský kraj nabídne pivo Radegast, medový dezert zvaný Marlenka a sladkou pochoutku Štramberské uši. Jihomoravský kraj charakterizuje víno a moravské svatební koláčky a škvarky. Olomoucký kraj představí značku „Moravská brána“ s výrobou medu, křížal a svíček a značku „Jeseníky – originální produkt“ v podobě tvarohových knedlíčků a domácí šťávy. Zlínský kraj ochutnáte prostřednictvím jemných specialit z vepřového a drůbežího masa či domácích ovocných džemů a typického koláče zvaného „frgál“, který svými rozměry připomíná italskou pizzu. O dobrou pohodu se postará lidová cimbálová muzika Strážničan.

foto JMK