Připravuje se soutěž na výrobu exponátů v Moravian science centru Brno

O postupu projektů Jihomoravského kraje v oblasti regionálního rozvoje hovořil na tiskové konferenci po jednání krajské rady ve čtvrtek 17. října 2013 náměstek hejtmana Václav Božek.

„Po otevření budovy Kompetenčního centra v Kuřimi v areálu bývalého výpočetního střediska TOS Kuřim se nyní budova vybavuje přístroji zejména pro zkušebnictví, vše by mělo být dokončeno v prosinci. Postupuje rovněž projekt Moravian science centre Brno. Dokončen byl projekt expozice, víme už jaké exponáty zde budou a připravuje se soutěž na výrobu těchto exponátů. Čeká nás také konkurs na ředitele centra, ten současný je funkcí pověřen. V případě obnovy vily Löw Beerů v Brně na Drobného ulici pokračuje rekonstrukce. V současné době byly zjištěny statické poruchy původní stavby a nové objevy v rámci restaurátorských průzkumů, krajská rada dnes proto schválila dodatek ke smlouvě o provedení stavebních a zahradnických prací při obnově této vily,“ uvedl náměstek hejtmana Václav Božek.

Náměstek Božek rovněž informoval o projektu spolupráce v oblasti cykloturistiky s Trenčínským samosprávným krajem a účasti Jihomoravského kraje na středoevropských veletrzích cestovního ruchu v příštím roce.

foto JMKfoto JMKfoto JMK