foto 1 foto 2

Aktuální akce v jihomoravských muzeích

 

 

 

Pondělí

24.2.

 

Úterý

25.2.

 

• 19.00 Jihomoravské muzeum ve Znojmě, Dům umění: Malajsie – Národní parky jihozápadního Sarawaku (Borneo). Přednáška Zdeňka Mačáta ze Správy Národního parku Podyjí (více zde https://www.muzeumznojmo.cz/Vystavy-Přednáškový-cyklus-Správy-Národního-parku-Podyjí-2020_230 )
 

 

 

Středa

26.2.

 

Čtvrtek

27.2.

 

•regionu Boskovicka: Nikaragua – země vulkánů, krásné přírody, vlídných lidí i obrovské chudoby a nepokojů. Přijďte si poslechnout studentku Mendelovy univerzity Barboru Dufkovou, která tuto zemi navštívila a strávila zde s dalšími studentkami 5 zajímavých týdnů (více zde http://www.muzeum-boskovicka.cz/nikaragua-prednaska-barbory-dufkove/a-1298/p1=1098 )

 

• 19.00 Jihomoravské muzeum ve Znojmě, Znojemská Beseda: přednáška Mgr. Jiřího Mačudy, Ph.D. na téma Královničky. O jednom zapomenutém letničním obyčeji. Letnice, svátky zeleně, si věřící připomínají padesát dní po Velikonocích. V tomto období dříve mnohými obcemi procházely průvody královniček (více zde https://www.muzeumznojmo.cz/Vystavy-Přednáškový-cyklus-2020_228 )

 

• 27.2.-31.12. Muzeum Blanenska: Panenky na blanenském zámku, výstava historických panenek z plzeňského Kočovného muzea (více zde http://www.muzeum-blanenska.cz/clanky/detail/panenky-na-blanenskem-zamku.htm)
 

 

Pátek

28.2.

 

• 17.30 Slovanské hradiště v Mikulčicích: Nokturno pod věží IV, literárně hudební program. Hlavním hostem bude vedoucí pobočky a autor textů i vystavených fotografií v jedné osobě František Synek (více zde http://www.masaryk.info/akce/1102/ )

 

• 28.2.-20.5. Muzeum ve Šlapanicích: výstava Cesty. Tisíc let putování krajinou. Vydejte se s námi napříč Evropou s Kelty a Římany. Výstavu doplní interaktivní herna s archeologickou tematikou (více zde http://slapanice.muzeumbrnenska.cz/cs/index.aspx )

 

• 28.2.-17.11. Slovanské hradiště v Mikulčicích: Výlet za dávnou historií i naší současností. Navštivte Archeopark Mikulčice - Kopčany, který prezentuje památky Velké Moravy - Slovanské hradiště v Mikulčicích a Kapli sv. Markéty u Kopčan, které spojuje nový most přes řeku Moravu (více zde http://www.masaryk.info/slovanske-hradiste-mikulcice/ )
 

 

 

Sobota

29.2.

 

Neděle

1.3.

 

 

 Změna programu vyhrazena