Silnice z Čejkovic do Velkých Bílovic s novým povrchem

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek spolu s náměstkem hejtmana Zdeňkem Pavlíkem v pátek 11. října 2013 v Čejkovicích slavnostně otevřeli více než sedmikilometrový úsek zrekonstruovaného silničního spojení mezi Čejkovicemi a Velkými Bílovicemi.

Oprava úseku silnice II/422 o přesné délce 7,345 km přišla na 55 milionů korun a navazuje na již dříve dokončenou část průtahu Čejkovicemi. „Zlepšuje se tak komfort jízdy i bezpečnost provozu v této turisticky zajímavé části našeho kraje. Jedná se o další z řady velkých dopravních staveb, které Jihomoravský kraj v letošním roce realizuje. Velmi mne těší, že tak jako v jiných případech, se i zde podařilo při jejich realizaci výrazně ušetřit,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

Realizací projektu „II/422 Čejkovice – Velké Bílovice“ byla dokončena druhá etapa rekonstrukce této silnice. Stavba navazuje na projekt dokončený v roce 2009 – II/422 Čejkovice průtah I. stavba. K realizaci v příštím roce je připravena třetí etapa – II/422 Čejkovice průtah, III. stavba. Všechny etapy jsou realizovány nebo schváleny k financování za podpory dotace z ROP Jihovýchod.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK