Kapacita kyjovského Centra služeb pro seniory se rozšířila o 60 lůžek

V úterý 8. října 2013 se uskutečnilo slavnostní odevzdání a převzetí dokončené stavby „Centrum služeb pro seniory Kyjov – rozšíření“. Symbolického přestřižení pásky se zúčastnil předseda vlády České republiky Jiří Rusnok, hejtman Michal Hašek a starosta Kyjova František Lukl, který je také současně ministrem pro místní rozvoj.

Stavbou bude navýšena dosavadní kapacita pobytového zařízení sociálních služeb ze současných 71 míst pro uživatele na 131 míst. Nových 60 lůžek je ve 27 dvoulůžkových a 6 jednolůžkových pokojích, přičemž vždy 2 pokoje budou mít samostatné sociální zařízení, což představuje výrazný kvalitativní posun proti dosavadnímu bydlení zde. Navýšená kapacita uživatelů bude rozložena do tří služeb. Služba Domov pro seniory se navýší o 39 míst, služba Domov se zvláštním režimem o 16 míst a o 5 míst nově zřizovaná odlehčovací služba, která dosud není v žádném pobytovém zařízení sociálních služeb na okrese Hodonín zájemcům o tuto službu nabízena. První uživatelé se budou do nového objektu stěhovat od 1. listopadu 2013.

Celková cena dokončeného díla včetně přípravných, průzkumových, projekčních a inženýrských prací, poplatků a nákladů na publicitu dle požadavků strukturálního fondu dosahuje k 95 mil. korun včetně DPH.

„Jsem hrdý na to, že současné vedení kraje svým rozhodnutím vybudovat a posílit kapacity a zlepšit péči o seniory v kraji dělá přesně to, co by měly dělat zodpovědné děti ve vztahu ke svým rodičům a prarodičům. Tedy zajistit jim důstojné podmínky pro podzim života,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

Podrobná tisková zpráva ZDE (doc, 989 kB)

Premiér Rusnok spolu s hejtmanem Michalem Haškem se také setkali s vedením města Kyjova.

Závěr úterní návštěvy předsedy vlády na jižní Moravě patřil Újezdu u Brna. Premiér Jiří Rusnok a hejtman Michal Hašek se setkali se starostou Janem Hradilem a poté v místním Domově - penzionu pro důchodce besedovali s obyvateli města. Diskuse se týkala zejména současné politické situace.
 

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK