Hejtman poděkoval organizátorům dožínek

Hejtman Michal Hašek se v úterý 1. října 2013 v prostorách brněnského sídla krajského úřadu setkal se zástupci všech organizací, které se podílely na průběhu letošních krajských dožínek, a poděkoval jim za dokonale zvládnuté zabezpečení letošních oslav.

„Jsem rád, že se nám na jižní Moravě stále daří udržovat dožínkovou tradici a doufám, že i v příštím roce se nám podaří zorganizovat krajské dožínky na takové úrovni, aby je navštívilo tak velké množství lidí, jako v letošním roce,“ konstatoval jihomoravský hejtman Michal Hašek.

Novodobá tradice pořádání krajských dožínek vznikla v roce 2004, kdy se uskutečnily v Hustopečích. Vyvrcholení letošních krajských dožínkových slavností, které se konaly 1. září, poprvé proběhlo ve spojení s Mezinárodním folklorním festivalem. Akci již po desáté uskutečnil Jihomoravský kraj společně s Regionální agrární komorou. Dožínkové slavnosti pomáhají propagaci regionálních produktů od jihomoravských výrobců, jsou příležitostí pro prezentaci zemědělců a v neposlední řadě ukázkou folklorních tradic.

foto JMKfoto JMKfoto JMK