Odpolední část čtvrteční cesty prezidenta patřila Znojmu, Břeclavi a Hodonínu

Prezident republiky Miloš Zeman v dnešní (26. září 2013) odpolední části své návštěvy jižní Moravy nejprve navštívil město Znojmo. Prezident se v jízdárně Louckého kláštera setkal s občany města a následně také se znojemskými zastupiteli. Přitom dekoroval prapor města Znojma stuhou prezidenta republiky.

Odpoledne prezident Zeman zavítal v doprovodu hejtmana Michala Haška do Břeclavi, kde se nejprve setkal se senátory Parlamentu České republiky zvolenými za Jihomoravský kraj.  

V programu prezidentské návštěvy Břeclavi a následně Hodonína nechyběly diskuse s občany a jednání s představiteli samosprávy. Večerní program Miloše Zemana patřil Valticím, kde v přednáškovém sále Národního vinařského centra besedoval s vinaři.

V pátek 27. září 2013 ve Vyškově prezident republiky spolu s hejtmanem Michalem Haškem slavnostně předá 17 sanitních vozů rychlé lékařské pomoci Zdravotnické záchranné službě Jihomoravského kraje, setká se zde s dobrovolnými hasiči, záchranáři a pracovníky Červeného kříže a předá ocenění 12 profesionálům a 38 dobrovolníkům. Svoji návštěvu Jihomoravského kraje zakončí hlava státu zítra v Kyjově.