Miloš Zeman se setkal s laureáty Ceny Jihomoravského kraje

V průběhu prvního dne své návštěvy na jihu Moravy se prezident Miloš Zeman v Brně 25. září 2013 setkal s laureáty Ceny Jihomoravského kraje. Hejtman Michal Hašek představil hlavě státu držitele tohoto prestižního ocenění.

V průběhu setkání hejtman Hašek zdůraznil skutečnost, že mezi námi žijí osobnosti, které jsou někdy mediálně opomíjeny a jimž se nedostává pozornosti, kterou by si skutečně zasloužily - ať už jsou to vědci, výtvarníci, hudebníci, zpěváci, sportovci, obětaví vychovatelé mládeže i ti, kteří dovedou zachránit život druhým. Krajské zastupitelstvo udělením Ceny Jihomoravského kraje takovéto osobnosti oceňuje již desátým rokem.

Cena Jihomoravského kraje je ocenění, kterým Zastupitelstvo Jihomoravského kraje oceňuje vynikající zásluhy o rozvoj Jihomoravského kraje, hrdinské a jiné výjimečné činy osobností, které se na území kraje narodily, žijí nebo jsou s ním spojeny svým působením, jejichž život, dílo, činnost nebo jednání výrazným způsobem reprezentuje v určité oblasti Jihomoravský kraj a přispívá k jeho věhlasu a dobrému jménu, a které svými morálními kvalitami můžou být příkladem. Cena se uděluje od roku 2004, zpravidla v měsíci říjnu, po rozhodnutí krajského zastupitelstva. K jejím držitelům patří mj. Hana Zejdová (v roce 2004), Karel Kašpárek (v roce 2005), Yvetta Hlaváčová (v roce 2006), Jiří Netík (v roce 2007), David Kostelecký (v roce 2008), Jiří Škrla (v roce 2009), Václav Věžník (v roce 2010), Alena Štěpánková Veselá (v roce 2011) nebo Jožka Černý, Zdeněk Rotrekl a Miroslava Knapková v roce 2012.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK