Prezident republiky Miloš Zeman navštíví Jihomoravský kraj

Prezident České republiky Miloš Zeman navštíví ve dnech 25. až 27. září 2013 Jihomoravský kraj. O podrobnostech hovořil na tiskové konferenci ve čtvrtek 19. září 2013 jihomoravský hejtman Michal Hašek, který bude hlavu státu po tři dny návštěvy na jihu Moravy doprovázet.

V samotném úvodu návštěvy prezident zavítá do sídla Krajského úřadu Jihomoravského kraje, kde se setká se členy zastupitelstva. V Brně navštíví Jihomoravské inovační centrum a bude též diskutovat se studenty Podnikatelské fakulty VUT. V průběhu další dnů cesty po jihu Moravy navštíví Miloš Zeman postupně Kuřim, Znojmo, Břeclav nebo Hodonín, kde se setká jak s představiteli samospráv, tak s občany měst.

Ve Vyškově spolu s hejtmanem slavnostně předá 17 sanitních vozů rychlé lékařské pomoci Zdravotnické záchranné službě Jihomoravského kraje, setká se zde s dobrovolnými hasiči, záchranáři a pracovníky Červeného kříže a předá ocenění 12 profesionálům a 38 dobrovolníkům. Jak konstatoval hejtman Michal Hašek, prezident svoji návštěvu Jihomoravského kraje zakončí v pátek v Kyjově. „Jsem rád, že jižní Morava patří k prvním regionům, které navštíví pan prezident. Program je bohatý, prezident zavítá do velké části Jihomoravského kraje a na všech místech se setká s veřejností. Věřím, že na závěr návštěvy bude mít prezident republiky představu o aktuálních problémech a názorech obyvatel jižní Moravy,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

Podrobný program návštěvy ZDE (doc, 69 kB).
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK