Michal Hašek navštívil Královéhradecký kraj

Dostavba dálnice D11 hraje klíčovou roli v rozvoji Královéhradeckého kraje a její budoucnost bude jedním z bodů programu společného jednání hejtmanů s ministrem dopravy. Shodli se na tom krajští radní na setkání 11. září 2013 s předsedou Asociace krajů České republiky Michalem Haškem, který dopoledne navštívil sídlo Královéhradeckého kraje.

„Nechceme, aby se výstavba východočeské dálnice dostala do slepé uličky a sdružení českých a moravských krajů může v této věci dále pomoci. S předsedou krajské asociace Michalem Haškem jsme také řešili problém financování krajského zdravotnictví, který bude na programu zářijového jednání vedení krajů v Ústí nad Labem. Dnes jsme také projednali možný převod prostředků do regionálního operačního programu, který hraje klíčovou roli při získávání investic do krajských silnic II. a III. třídy,“ uvedl královéhradecký hejtman Lubomír Franc.
 

V rámci své návštěvy Královéhradeckého kraje navštívil předseda Asociace krajů ČR a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek také Náchod.
V obřadní síni náchodské radnice ho přivítal starosta města Jan Birke a místostarostové Tomáš Šubert a Drahomíra Benešová. Předseda Asociace krajů ČR nebyl v Náchodě dnes poprvé. Jak sám uvedl, toto místo je pro něj více než symbolické, protože před téměř třemi lety byl právě v těchto prostorách zvolen do čela Asociace.
Starosta se svými kolegy informoval Michala Haška o dobré ekonomické kondici, kterou nyní město má. Právě probíhající práce na investičních akcích jsou toho důkazem na každém kroku. "Dovolím si využít této příležitosti, abych Vám pane předsedo osobně poděkoval za pomoc a podporu, kterou jste mně a mým kolegům poskytl v řešení dopravní problematiky ve městě, kdy jste mi pomohl s jednáním s několika ministry dopravy. Díky tomu se podařilo za tři roky provést řadu pozitivních změn přímo v centru města, další již brzy plánujeme v podobě úprav kruhových objezdů," uvedl starosta Jan Birke.
Starosta a místostarostové se také pochlubili zahájením výstavby nového autobusového terminálu a celou řadou dalších investičních akcí, které se intenzivně připravují jako např. propojení ulic Janáčkova a Poštovní, které významně ulehčí dopravě ve městě. Pracovního oběda, který následoval, se zúčastnili také radní města Náchoda Aleš Cabicar a Karel Petránek. Mezi diskutovanými tématy nechyběla problematika nepřizpůsobivých občanů a systém dávek, výše příspěvku na přenesený výkon státní správy, ale také správa městských lesů. Město Náchod je vlastníkem více než 800 ha lesů, což podrobně přiblížil ředitel Lesů města Náchoda a zastupitel Josef Hašek. Oběda se zúčastnil i starosta Jaroměře Jiří Klepsa. Ten si posteskl nad složitostí situace kolem řešení problematiky spadlého mostu při letošních povodních a požádal Michala Haška o pomoc v této věci.
"Jsem rád, že mohu navštívit svého osobního přítele a přihlížet tomu, jak se městu Náchod pod jeho vedením dobře daří. Pokud jsem alespoň někdy v minulosti mohl přiložit ruku k dílu, jsem tomu rád,", komentoval návštěvu předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek.
 

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK