Hejtman Hašek s ministrem Pecinou zahájili konferenci o elektronizaci veřejné správy

Zámecký sál mikulovského zámku v těchto dnech hostí konferenci věnovanou elektronizaci veřejné správy v ČR. Akci v úterý 3. září 2013 zahájil hejtman Michal Hašek spolu s ministrem vnitra Martinem Pecinou.

S ministrem Pecinou jihomoravský hejtman v Mikulově jednal především o problematice financování projektů e-governmentu v novém programovém období Evropské unie, která je hlavním tématem konference.

Jak konstatoval hejtman Michal Hašek to, že se konference schází na mikulovském zámku, které vlastní Jihomoravský kraj, není žádná náhoda. „Jižní Morava totiž věnuje elektronizaci svých služeb patřičnou pozornost. Zřídili jsme elektronický portál „DOTACE“ pro příjem a vyřizování elektronických žádostí, a to včetně sledování tohoto procesu elektronicky. Na webových stránkách kraje jsme doplnili mapový portál kraje o nástroje územně analytických podkladů pro potřeby obcí s rozšířenou působností, a umožnili také publikaci územních plánů obcí kraje na tomto portále. Letos například také pokračujeme v unikátním projektu „Váš kraj, Váš rozpočet“, v rámci kterého se občané kraje mohou spolupodílet na podobě rozpočtu kraje. To je zřejmě ten nejlepší příklad toho, jak postupující elektronizace veřejné správy může občany doslova vtáhnout do procesů rozhodování o podobě a budoucnosti kraje, ve kterém žijí,“ konstatoval Michal Hašek.

Podrobnosti o konferenci s názvem “e-government 20:10” naleznete na http://www.egovernment.cz/mikulov/ .

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK