Hejtman Michal Hašek jednal s ministry v demisi, konkrétně ministrem zemědělství, životního prostředí a místního rozvoje

V rámci jihomoravských dožínek jednal v neděli 1. září 2013 hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek o aktuálních tématech s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem, ministrem životního prostředí Tomášem Janem Podivínským a ministrem pro místní rozvoj Františkem Luklem.

„Jsem velmi rád, že moje pozvání na letošní jihomoravské dožínky přijali také zástupci vlády, konkrétně ministr životního prostředí Tomáš Jan Podivínský, ministr zemědělství Miroslav Toman a ministr pro místní rozvoj František Lukl. Je to poprvé, kdy se naší slavnosti účastní ministři vlády v takovém počtu. Využil jsem proto příležitosti a jednal s nimi o aktuálních problémech a potřebách Jižní Moravy, zejména o potřebách jihomoravských zemědělců a vinařů, o čerpání fondů EU, prioritách kraje v letech 2014 – 2020 a také o spolupráci s ministerstvem životního prostředí na velkých projektech JMK, “ uvedl po jednání jihomoravský hejtman Michal Hašek.

Ministr František Lukl uvedl, že jednání se týkala mj. čerpání evropských fondů v příštím období. „Jasně jsme deklarovali, že potřeby krajů budou zohledněny v nastavení nové struktury, ať už co do samotných programů, tak implementační struktury, tzn. potřeby krajů v novém programovém období z hlediska oblasti školství, i zdravotnictví a dopravy budou jednoznačně budou pokryty tak, aby si kraje v novém programovém období mohly sáhnout na evropské fondy, případně, aby mohly být i administrátory některých z těchto programů,“ řekl ministr Lukl.

„S panem hejtmanem jsme se při jednání dohodli, že v rámci nového programového období budeme podporovat intenzivní výrobu a budeme řešit možnosti pomoci zemědělcům v suchých oblastech na jižní Moravě,“ uvedl ministr zemědělství Miroslav Toman.

Ministr životního prostředí Tomáš Jan Podivínský s jihomoravským hejtmanem probíral chystané zásady územního rozvoje kraje. „Konkrétně jsem se dotazoval na dálnici do Vídně, účinnost opatření na Brněnské přehradě a na program Zelená úsporám,“ řekl po jednání. 

foto JMKfoto JMKfoto JMK