Hejtman Michal Hašek se zúčastnil zahájení agrosalonu Země živitelka

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se ve čtvrtek 29. srpna 2013 spolu s prezidentem ČR Milošem Zemanem a dalšími představiteli zúčastnil slavnostního zahájení 40. ročníku mezinárodního agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích.

Výstavy se letos poprvé účastní Jihomoravský kraj, v jehož expozici se mj. propagují regionální potraviny, představuje Vinařský fond, místní akční skupiny a Regionální agrární komora.

„Domácí výrobci potravin a zpracovatelé v současnosti čelí nejen tlaku obchodních řetězců na co nejnižší cenu výrobku, ale především silné, zejména cenové, konkurenci dovážených levných zahraničních potravinářských výrobků. A zde je třeba aktivních kroků vlády. Jedním z cílů politické reprezentace, která vzejde z předčasných voleb, musí být konkrétní jednání s nevládními organizacemi v oblasti zemědělství o možných formách systémové pomoci našim zemědělcům,“ uvedl na výstavě Země živitelka hejtman Michal Hašek.

Letošní výstava Země živitelka zahrnuje širokou škálu prezentací od zemědělské a potravinářské výroby, zemědělské techniky, lesního a vodního hospodářství až po služby a oblast obnovy venkova. Samostatná část výstavy Ekostyl je zaměřená především na tvorbu a ochranu životního prostředí.

foto JMKfoto JMK