Šakvice převzaly Zlatou stuhu

V Šakvicích na Břeclavsku se v sobotu 17. srpna 2013 uskutečnilo slavnostní předání cen vítězům jednotlivých kategorií krajského kola soutěže Vesnice roku. Ocenění nejlepším obcím za Jihomoravský kraj předal náměstek hejtmana Roman Celý.

Zlatou stuhu za celkové vítězství v krajském kole v prostorách areálu Myslivna slavnostně převzali za přítomnosti ministra pro regionální rozvoj Františka Lukla představitelé obce Šakvice v čele se starostkou Drahomírou Dirgasovou. Šakvice tak za Jihomoravský kraj postoupily do celostátního kola, jehož vítěz se stane nositelem titulu "Vesnice roku 2013".

Ocenění v letošním krajském kole soutěže získaly následující obce:

Zlatá stuha (za celkové vítězství v krajském kole) – Šakvice (okres Břeclav)
Modrá stuha (za společenský život) – Křtiny (okres Blansko)
Oranžová stuha (za spolupráci obce a zemědělského subjektu) – Ratíškovice (okres Hodonín)
Bílá stuha (za činnost mládeže) – Starý Poddvorov (okres Hodonín)
Zelená stuha (za péči o zeleň a životní prostředí) – Unkovice (okres Brno-venkov)

Diplomy: za vzorné vedení obecní knihovny – Petrovice (okres Blansko), za vzorné vedení kroniky - Vrbice (okres Břeclav), za rozvíjení lidových tradic – Moravské Knínice (okres Brno-venkov), Cena naděje pro živý venkov (za místní spolkový život a občanskou společnost v obcích) - Moravské Knínice (okres Brno-venkov)

Speciální nepovinná kategorie v JMK - Jihomoravský krajáč - typický místní tradiční pokrm: Ratíškovice (okres Hodonín) - Ratíškovský trojboj (houby na trojí způsob)

Více o soutěži na www.vesniceroku.cz  .
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK