Podepsáno Memorandum o vzájemné spolupráci při provozu a dalším rozvoji Jaderné elektrárny Dukovany

Náměstek hejtman Stanislav Juránek, hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a představitelé společnosti ČEZ v pátek 2. srpna 2013 podepsali Memorandum o vzájemné spolupráci při provozu a dalším rozvoji Jaderné elektrárny Dukovany.

„Dnes podepisované memorandum je vyjádření společné vůle při plánování rozvoje elektrárny. Hlásíme se k tomu, aby dukovanská elektrárna měla budoucnost, máme zájem na rozvoji dodavatelských firem, které působí i na jižní Moravě. Chceme přitom, aby jaderná elektrárna i nadále splňovala všechny přísné bezpečnostní limity, a to i v rozšíření, o kterém uvažuje společnost ČEZ,“ uvedl náměstek Juránek.

Cílem memoranda je vzájemná spolupráce Jihomoravského kraje, Kraje Vysočina a společnosti ČEZ, a.s. při zachování provozu jaderné elektrárny, rozšíření jejích výrobních kapacit, při včasné obnově a instalaci nových kapacit tak, aby byly v dostatečném předstihu před odstavením stávajících bloků vytvořeny podmínky pro kontinuální náhradu jejich výkonu bez poklesu produkce. Memorandum počítá také se spoluprací v oblasti plánování, při budování souvisejících investic, směřujících k minimalizaci vlivu výstavby v jaderné elektrárně na území krajů a na obyvatelstvo okolních obcí. Klíčovým přínosem je vyjádření společné vůle při plánování rozvoje Jaderné elektrárny Dukovany, spolupráce při budování infrastruktury, posílení vzájemné informovanosti v oblasti bezpečnosti.

Plný text memoranda ZDE (doc, 35 kB).
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK