Jihomoravský kraj dlouhodobě podporuje integraci cizinců ze třetích zemí

Jihomoravský kraj uzavřel s neziskovými organizacemi a subjekty veřejné správy partnerskou smlouvu v rámci projektu „Jihomoravské regionální centrum na podporu integrace cizinců 2013“.

Jihomoravský kraj, jako realizátor Programu cílené a dlouhodobé podpory integrace cizinců třetích zemí na území Jihomoravského kraje do roku 2015, již pátým rokem aktivně usiluje o podporu integrace cizinců ze třetích zemí žijících na jeho území. Od roku 2009 je nositelem projektu „Jihomoravské regionální centrum na podporu integrace cizinců“ („Centrum“), který má za cíl poskytnout cizincům ze třetích zemí komplexní podporu v začleňování do české společnosti a předcházet tak možným negativním jevům spojených s integrací. Projekt je spolufinancován z Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a rozpočtem Jihomoravského kraje.

V letošním roce byl projekt rozšířen o nového partnera, občanské sdružení Orient Vision. V letošním roce bylo doposud v rámci projektu Centra zrealizováno 23 kurzů českého jazyka, 3 počítačové kurzy, 8 integračních aktivit a poskytnuto 1992 hodin sociálně právního poradenství.

Podrobná tisková zpráva ZDE (doc, 758 kB)