Medailová žeň pro mladé jihomoravské olympioniky

V pátek 28. června 2013 přivezla reprezentační výprava Jihomoravského kraje z Her VI. letní olympiády dětí a mládeže ČR 2013 ze Zlínského kraje pohár pro druhý, stříbrný tým v pořadí krajů. Jediná výprava, na kterou jinak excelentní tým našeho kraje nestačil, byli Středočeši.

Základem našeho stříbrného úspěchu byl týmový duch, který se začal tvořit již dlouho před samotným odjezdem na olympiádu. Jihomoravský kraj byl vidět nejen svými skvělými sportovními výkony, ale také povedeným reprezentačním oblečením a hlasitým fanděním a povzbuzováním.
Doslova zlatá byla šestičlenná výpravy stolních tenistů, která ve sportovní hale v Hluku vybojovala šest zlatých a dvě stříbrné medaile. Jedenáct medailí z atletického oválu bylo korunováno novým českým rekordem ve skoku do výšky. Míša Hrubá svým výkonem 183 cm získala zlatou olympijskou medaili a také tento rekord.
Tradičně silná plavecká výprava tentokrát vylovila z bazénu 33 medailí, na jejichž zisku se nejvíce podílela dvojčata Edita a Filip Chrápaví, když Edita získala 5 zlatých a jeden bronz.
Třemi medailemi do celkového zisku přispěly i malé výpravy veslařů, vzpěračů a orientačních běžců. Orientačním běžcům chyběl malý kousek sportovního štěstí – naše štafeta starších žáků se radovala ze zisku zlata, poté však byla diskvalifikována za špatně označenou kontrolu.
Mezi naše mladé sportovní talenty v průběhu Her zavítalo mnoho sportovních hvězd a legend, které je přijeli povzbudit a předat cenné zkušenosti. Kromě Šárky Kašpárkové, předsedkyně Klubu olympioniků Jihomoravského kraje, přijel olympijský vítěz ve střelbě Petr Hrdlička, na finálové zápasy v basketbalu a předat medaile nejlepším basketbalistům přijely basketbalistky Hana Horáková a Ivana Večeřová.
Veškeré aktuální informace je možné získat na oficiálních stránkách Her http://odm2013.olympic.cz/ , také na facebooku a stránkách výpravy Jihomoravského kraje www.jmkodm.cz  .
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK