Předání cen za nejlépe opravené památky

Náměstek hejtmana Václav Božek spolu s radními Bohumilou Beranovou a Jiřím Němcem předal 25. června 2013 v prostorách brněnského sídla krajského úřadu ceny vítězům 6. ročníku soutěže „Nejlépe opravená kulturní památka Jihomoravského kraje v roce 2012“.

Václav Božek konstatoval, že Jihomoravský kraj si nesmírně cení všech, kdo takto obětavě pečují o památky v regionu, a potvrdil, že bude vyhlášen 7. ročník této oblíbené soutěže. „Věřím, že tato soutěž je cestou, která pomáhá zvyšovat zájem o naše památky,“ uvedl Václav Božek.

Částka 150 000 korun tak putuje do farnosti Chvalatice jako vlastníku kostela Nalezení svatého Kříže, jehož kulturní památka se v soutěži umístila v kategorii velké stavby na prvním místě. Mezi díly výtvarného umění obdržel největší počet hlasů kříž v Tetčicích, v kategorii drobných staveb zvítězila poklona od Jelenova mlýna ve Vranově nad Dyjí (jejich vlastníci obdrží po 50 tisících).

Cílem soutěže je propagace památek, památkové péče, podpora vlastníků řádně pečujících o památky a seznámení široké veřejnosti s problematikou památkové péče. Soutěž byla vyhlášena ve třech kategoriích – velké stavby, díla výtvarného umění a drobné stavby.

Přidělení hlasů jednotlivým památkám ZDE (doc, 60 kB).
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK