Krajští radní jednali s představiteli regionální rady odborů

V prostorách brněnského sídla krajského úřadu se v pondělí 24. června 2013 uskutečnilo setkání Rady Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Michalem Haškem a Regionální rady odborových svazů ČMKOS Jihomoravského kraje (JMK).

„Jedná se o velmi výjimečné setkání v tomto formátu - tedy celé rady kraje a uvolněných členů zastupitelstva,“ vyzdvihl význam setkání hejtman Michal Hašek, který odborářům představil složení a kompetence jednotlivých členů rady a uvolněných členů zastupitelstva a informoval přítomné o aktuálním politickém vývoji. Předsedkyně regionální rady odborů Stanislava Slavíková ocenila skutečnost, že se jednalo o historicky první setkání regionální rady odborových svazů a současné krajské rady na této úrovni v historii Rady hospodářské a sociální dohody.

Rada hospodářské a sociální dohody JMK, takzvaná tripartita, byla před 11 lety založena jako dobrovolný dohadovací a iniciativní orgán pro tripartitní vyjednávání, jejímž cílem je dosáhnout shody v otázkách hospodářského a sociálního rozvoje regionu. Partnery v RHSD jsou zastupitelstvo kraje, odborové svazy a zaměstnavatelské a podnikatelské svazy.

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK