Vyhlášení výsledků soutěže České ručičky

Náměstek hejtmana Stanislav Juránek a radní Jiří Janda se ve středu 19. června 2013 v brněnském Divadle Reduta zúčastnili vyhlášení výsledků nejlepších žáků středních odborných škol a učilišť, kteří uspěli ve 5. ročníku soutěže České ručičky.

České ručičky jsou přehlídkou vítězů učňovských soutěží odborných dovedností jednadvaceti vybraných oborů (od automechanika, přes cukrářku, číšníka, dřevorubce, instalatéra, klempíře, kosmetičku, kuchaře, pokrývače, tesaře až po zahradníka či zámečníka). Vítězům uvedených národních a mezinárodních soutěží, kteří jsou v daném školním roce nejlepšími juniory v oboru, se dostane pocty převzít zlatou plaketu Českých ručiček. Z 21 zlatých plaket letos v Jihomoravském kraji zůstávají 4, a to v oborech mechanik – seřizovač, instalatér, mechanik plynových zařízení a servírka. Smyslem přehlídky je zejména podpora rozvoje řemesel a posílení postavení učňovského školství v očích veřejnosti.

Vyhlašovatelem přehlídky České ručičky je Jihomoravský kraj společně s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR, Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR, Ministerstvem zemědělství ČR a dalšími partnery.
Více o soutěži na http://www.ceskerucicky.org/  .
foto JMKfoto JMKfoto JMK