V Brně dnes začínají Mezinárodní hry handicapované mládeže

Už za několik hodin startují v Brně Mezinárodní hry handicapované mládeže. Do moravské metropole 19. června 2013 dorazí přes 300 účastníků z celkem jedenácti států ze všech koutů Evropy.

Hry zahájí středeční příjezd výprav a neformální setkání účastníků. První závody odstartují ráno ve čtvrtek 20. června 2013 a potrvají až do sobotního pozdního odpoledne. Soutěžící si poměří své síly v plavání, hraní boccii, stolním tenise, atletice a nově i v regatě plachetnic. „Počtem účastníků jsou letošní Hry srovnatelné s loňským ročníkem a předčí původní očekávání. Brno tak přivítá přes 300 sportovců, z toho 74 na vozíku a přes 20 se zrakovým postižením,“ komentuje ředitel Nadačního fondu Emil Vítězslav Dohnal. Mezi účastníky se sejdou všechny státy Visegrádské čtyřky.

Náměstek hejtmana Stanislav Juránek ocenil aktivity Nadačního fondu Emil: „Myšlenka her je důležitá, projekt se vydařil, jde o pátý ročník, který již zakládá tradici. Jihomoravský kraj tyto aktivity podporuje dlouhodobě, letos částkou 300 000 korun, chceme je podporovat i nadále. Nejde jen o konkrétní finanční pomoc, ale například i námi zřizovaná škola v Brně na Čichnově ulici umožní ubytování účastníkům her i možnost soutěží. Těší mne také, že sportovní akce jsou zde propojeny s kulturními akcemi a programem pro veřejnost,“ zdůraznil náměstek Juránek.

Podrobná tisková zpráva ZDE (doc, 21,6 kB).
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK