Kulatý stůl se věnoval podnikatelským příležitostem v Srbsku

Podnikatelským příležitostem v Srbsku bylo v úterý 18. června 2013 věnováno jednání v prostorách brněnského sídla krajského úřadu. Přítomné přivítal náměstek hejtmana JMK Roman Celý.

Náměstek hejtmana mj. připomněl, že Jihomoravský kraj dlouhodobě spolupracuje s regiony nejen sousedních států, ale i těch, které s Českou republikou nemají společné hranice. Mezi ty patří už deset let také Šumadijský okruh v centrálním Srbsku.

„Od června 2003 Jihomoravský kraj podpořil 89 projektů opštin Šumadijského okruhu. Šlo například o rekonstrukce zdravotních středisek či zakoupení nového sanitního vozidla, které v Šumadiji pomáhá zachraňovat lidské životy, nové vybavení do mateřských škol, knihoven, obnova lokálních cest nebo pořízení skútrů pro městkou policii. Do budoucnosti se budeme zaměřovat především na výuku češtiny v Šumadiji,“ uvedl náměstek Celý.

Kulatého stolu se spolu s podnikateli zúčastnili jak představitelé Jihomoravského a Olomouckého kraje a ministerstva průmyslu a obchodu, tak zástupci srbského velvyslanectví v ČR a firem z ČR působících v Srbsku. Kulaté stoly zaměřené na poskytnutí informací o podnikání a obchodních a investičních příležitostech v Srbsku se v prostorách krajského úřadu konají od roku 2004 a jsou určeny pro podnikatele, majitele a vedoucí pracovníky firem.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK