Michal Hašek: Naším cílem je, pokusit se o to, aby se ve Znojmě hrál prvoligový fotbal na upraveném stadionu co nejdříve

 Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek dnes ve středu 5. června 2013 jednal ve Znojmě se zástupci Fotbalové asociace ČR (FAČR) v čele s předsedou Miroslavem Peltou. Tématem jednání byl postup fotbalového týmu 1. SC Znojmo do nejvyšší fotbalové soutěže a možnost využití jejich stávajícího stadionu.

Jak konstatoval hejtman Michal Hašek, záměr středečního jednání byl jasný - pokusit se o to, aby Znojmo mohlo co nejdříve hrát první ligu na svém stadiónu. „Jsme připraveni zahájit jednání s ministerstvem financí i školství. Našim cílem je, pokusit se o to, aby v co nejkratší době se fotbal zde ve Znojmě hrál na upraveném stadiónu. Za sebe můžu říct, že pro to udělám vše,“ uvedl Michal Hašek.

Na slova hejtmana navázal předseda FAČR Miroslav Pelta. „Ze Znojma odjíždím s velkým optimismem. Vidím velmi silnou podporu Jihomoravského kraje, starosty a vedení znojemského klubu. Hlavním cílem je, aby zvítězilo sportovní hledisko. Je důležité, že první ligu nechce hrát jen klub, ale má také silnou podporu hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška, na jehož pozvání jsem dnes do Znojma přijel,“ řekl předseda fotbalového svazu Miroslav Pelta.