Den s rodinou se letos koná na brněnském výstavišti

Nedostatek míst v předškolních zařízeních zejména pro děti ve věku 2 - 3 let bude jeden z problémů, na jehož řešení se zaměří v dalším období rodinná politika Jihomoravského kraje. Na tiskové konferenci 23. května 2013 v Brně to uvedl náměstek hejtmana Roman Celý.

„Poskytovatelů alternativní péče o děti v tomto věku je v kraji řada. Je však třeba se pokusit o to, tento systém chův institucionalizovat a posílit jejich význam. Nastartovali jsme projekt nazvaný Harmonizace při opatrování dětí a v jeho rámci hledáme ty nejvhodnější formy. Rodinná politika patří k prioritám kraje už několik let, v tom chceme pokračovat. Chystáme vznik poradního sboru kraje pro rodinnou politiku, který bude sestaven z odborníků, půjde především o platformu pro diskusi nad různými tématy. Veřejnost bude mít možnost sledovat výstupy z této oblasti na portálu http://www.rodinnapolitika.cz/ , který hodláme aktualizovat více než doposud,“ řekl náměstek Celý.

Pokračovat budou podle něj také úspěšné projekty Rodinných pasů a Senior pasů. „Ty nabízejí jak širokou škálu slev, ale také možnost zábavy, setkání nebo atraktivních akcí. Tou nejbližší, kterou mohou svým uživatelům tyto projekty nabídnout, je „Den s rodinou“ v sobotu 25. května na brněnském výstavišti,“ uvedl Roman Celý.

Další podrobnosti ZDE (doc, 132 kB)
foto JMKfoto JMKfoto JMK