Krajská rada schválila investice do škol

Krajská rada na svém výjezdním jednání ve Slavkově u Brna 16. května 2013 schválila konkrétní investice do škol zřizovaných krajem v celkové výši 32 milionů korun a rozhodla o dotacích v oblasti volnočasových aktivit mládeže.

„V rámci dotačního programu Zkvalitnění sportovního prostředí jsme schválili 86 žádostí v celkové výši 9 milionů korun, další 4 miliony korun jsme rozdělili 53 žadatelům v rámci dotačního programu Rozvoj materiálně technické základny mimoškolních zájmových aktivit dětí a mládeže,“ uvedl hejtman Michal Hašek. Náměstek hejtmana Roman Celý novináře informoval o schválených dotacích pro začínající podnikatele. „Jde o desetitisícové částky, podporujeme zejména žadatele z mikroregionů s vyšší nezaměstnaností,“ řekl.

Jednání rady se zúčastnili rovněž starostové Slavkova, Vyškova a Bučovic a zástupci Policie ČR a Hasičského záchranného sboru. Krajský policejní ředitel Leoš Tržil informoval o bezpečnostní situaci v okrese i postupném naplňování tabulkových míst na jednotlivých služebnách. Starosta Vyškova Karel Goldemund uvítal možnost projednání konkrétních problémů. „Ve všech tématech jsme se shodli na dalším postupu a toho si cením,“ uvedl.

Součástí výjezdního jednání krajské rady na Vyškovsku byla rovněž návštěva Integrované střední školy ve Slavkově u Brna a Nemocnice Vyškov.

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK