Hejtman Michal Hašek jednal s gubernátorkou Chanty - Mansijského autonomního okruhu

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek jednal v úterý 14. května 2013 s gubernátorkou Chanty - Mansijského autonomního okruhu- Jugry (CHMAO) Nataljou Vladimirovnou Komarovovou. Představitelé obou regionů v budově Krajského úřadu JMK podepsali program společných aktivit na léta 2013-14.

„Jsem velmi rád, že paní gubernátorka navštívila jižní Moravu. Věřím, že dnes podepsané dokumenty povedou k novým impulsům v dalšímu rozvoji našich vztahů – regionů, vysokých škol i konkrétních podnikatelských subjektů. Hospodářský potenciál Chanty - Mansijského autonomního okruhu - Jugry je veliký, úkolem politiků je otevřít dveře ve vzájemné konkrétní spolupráci,“ uvedl hejtman Hašek.
Gubernátorka CHMAO Natalja Vladimirovna Komarova označila za perspektivní oblasti další spolupráce zejména vědu, vzdělání, inovace a cestovní ruch. Jak řekla, dnes podepsaná smlouva mezi Mendelovou univerzitou a společností Jugraleschoz například povede k zvýšení efektivity lesního hospodářství.
Chanty - Mansijský autonomní okruh - Jugra je jedním z nejproduktivnějších a nejrozvinutějších regionů Ruské federace, základem rozpočtu jsou příjmy z ropného průmyslu.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK