Spolupráce JMK s vysokými školami je inspirací pro Pardubický kraj

Spolupráce krajů s vysokými školami v regionech byla tématem jednání jihomoravského hejtmana Michala Haška s delegací Pardubického kraje, zástupci Univerzity Pardubice a Masarykovy univerzity, které se v úterý 14. května 2013 uskutečnilo v prostorách brněnského sídla krajského úřadu. Spolu s Michalem Haškem se úterního jednání zúčastnil náměstek hejtmana Václav Božek, za Pardubický kraj nechyběl hejtman Martin Netolický.

Michal Hašek pardubické představitele informoval o záměrech Jihomoravského kraje v oblasti rozvoje inovací, vědy a výzkumu. „Jen v nejbližších třech letech doputuje z evropských fondů na výzkumná pracoviště v Jihomoravském kraji přibližně jedna miliarda dolarů na podporu výzkumu a vývoje. V nejbližší budoucnosti se tak hodláme zařadit po bok nejinovativnějších regionů Evropy,“ konstatoval Michal Hašek, který vyzdvihl význam úzké spolupráce regionální samosprávy právě s brněnskými univerzitami a vysokými školami.

O konkrétních zkušenostech z oblasti spolupráce kraje a vysokých škol delegaci Pardubického kraje informovali zástupci Jihomoravského centra pro mezinárodní mobilitu, které je zaměřeno na podporu nadaných studentů. O podpoře inovačního podnikání a komerčního využití výzkumu a vývoje na úterním setkání referovali představitelé Jihomoravského inovačního centra. Zástupci sousedního kraje též získali informace o fungování grantového programu SoMoPro, jehož cílem je přilákat špičkové vědce v zahraničí na dlouhodobé výzkumné stáže v institucích Jihomoravského kraje.

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK