Hejtman navštívil jednu z nejstarších dětských hasičských soutěží v ČR

V areálu základní školy ve Velkých Opatovicích se v sobotu 11. května 2013 uskutečnil 23. ročník soutěže mladých hasičů s názvem Pohár Malé Hané. Jednu z nejstarších dětských hasičských soutěží v České republice zde navštívil hejtman Michal Hašek. Spolu s ním se akce zúčastnil také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Mladí hasiči se v sobotu utkali v požárním útoku, štafetě a soutěži jednotlivců v běhu na 60 m přes překážky. „Orgány Jihomoravského kraje i já osobně si velmi dobře uvědomujeme, jak je práce hasičů, ať profesionálních, nebo dobrovolných, důležitá pro naši společnost. V hasičích jsem poznal čestné a obětavé lidi, ochotné pomoci nejenom při katastrofách, ale i při nejrůznějších společenských akcích, které v tomto roce pořádali,“ konstatoval hejtman Michal Hašek.
Jihomoravský kraj má od roku 2009 každoroční dotační program, v rámci kterého uvolňuje prostředky pro potřeby dobrovolných hasičů. Letos je v rozpočtu kraje pro jednotky dobrovolných hasičů vyhrazeno 30 milionů korun.
Podrobnosti o činnosti dobrovolných hasičů ve velkých Opatovicích zde: http://www.sdhvelkeopatovice.cz/  .
Hejtman Michal Hašek se ve Velkých Opatovicích setkal také s místními mladými sportovci i jejich hosty z partnerského chorvatského města Stari Grad a přítomným ženám poblahopřál k nedělnímu Svátku matek.

  

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK