Hejtman Michal Hašek podpořil sbírku Svátek s Emilem

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek v pondělí 22. dubna 2013 podpořil veřejnou sbírku na podporu handicapovaných dětí a mládeže Svátek s Emilem, kterou organizoval v uplynulých dnech Nadační fond Emil. Tento fond pomáhá získávat finanční prostředky na vytvoření sportovního zázemí pro handicapované děti, kterým sport pomáhá nalézt smysl života a překonat vlastní handicap.

Michal Hašek převzal záštitu nad veřejnou sbírkou jako předseda Asociace krajů České republiky a také jako hejtman Jihomoravského kraje, spolu s ním jednotlivě i zástupci všech krajů České republiky.
Dvojice studentek Střední zdravotní školy Merhautova během dnešního setkání hejtmana s ředitelem Nadačního fondu Vítězslavem Dohnalem prodala Michalu Haškovi odznaky s ptáčkem se zlomeným křídlem, symbolem Nadačního fondu Emil. Obě studentky patří mezi 1.500 středoškoláků, kteří v době trvání sbírky přívěsky a odznaky s Emilem prodávaly.

Část peněz ze sbírky poputuje také na organizaci Evropských her handicapované mládeže, které se každoročně konají v Brně a jsou jednou z největších příležitostí, kde si postižení amatérští sportovci mohou poměřit své síly.

Sbírka získala své jméno podle legendárního olympijského vítěze - běžce Emila Zátopka. Za 11 let své existence Nadační fond Emil podpořil více než 9 tisíc handicapovaných sportovců částkou v celkové výši 22 milionů korun.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK