Krajská rada podpořila dotace v jedenácti dotačních programech

Rada Jihomoravského kraje na svém jednání 11. dubna 2013 projednala poskytnutí dotací v rámci jedenácti dotačních titulů, které jsou určeny zejména obcím a neziskovým organizacím.

„Rada doporučila krajskému zastupitelstvu, které se bude konat 25. dubna, podpořit v rámci standardních dotačních programů vyhlašovaných krajem, celkem 302 žádostí za přibližně 31 milionů korun. Jde však o záležitosti, které začínají být spíše výjimečnými, protože kraj musí v prvé řadě financovat svoje kompetence,“ uvedl hejtman Michal Hašek. Náměstek hejtmana Roman Celý připomněl, že mezi schválenými dotacemi jsou například dotace na rozvoj cestovního ruchu. Přehled doporučených dotací je ZDE (docx, 15 kB).

Rada se rovněž zabývala záměry na podporu projektů z fondů Evropské unie. „Osobně považuji za důležitý projekt na podporu technického a přírodovědného vzdělávání. Oslovili jsme jednotlivé střední školy v kraji, 36 z nich nám zaslalo své projekty. V současné době probíhá vyhodnocení a kontrola jednotlivých záměrů. Celková částka poskytnutá České republice je 1,8 mld. Kč, přičemž žádat mohou jednotlivé kraje,“ řekl hejtman Hašek.
foto JMKfoto JMKfoto JMK