Výstava představuje dobu, život a dílo Cyrila a Metoděje

Náměstek hejtmana Václav Božek se v prostorách brněnského Paláce šlechtičen ve středu 27. března 2013 zúčastnil spolu s radními Jiřím Němcem a Antonínem Tesaříkem slavnostního zahájení výstavního projektu „Cyril a Metoděj. Doba, život, dílo“.

Historicky orientovaný výstavní projekt Moravského zemského muzea v Brně se uskutečňuje u příležitosti 1150. výročí příchodu byzantské misie Cyrila a Metoděje na Moravu. Výstava představuje kulturní a společenský fenomén cyrilometodějské mise s důrazem na zásadnost jejího vlivu pro formování národního společenství.

Návštěvníci se zde setkají se špičkovou historickou a archeologickou prezentací materiálů z více než půl století trvajících výzkumů Moravského zemského muzea a partnerských organizací vztahujících se k Velké Moravě před, v době i po působení věrozvěstů. Jedním z doprovodných programů k výstavě je výukový interaktivní program pro školy nazvaný Putování se sv. Cyrilem a Metodějem (23. duben - 27. září 2013).

Podrobnosti o výstavě, která potrvá do 29. září 2013, najdete zde: http://www.mzm.cz/palac-slechticen/cyril-a-metodej-doba-zivot-dilo/ .

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK