Výstava mapuje stopy Lichtenštejnů na jihu Moravy a v Dolním Rakousku

Hejtman Michal Hašek a náměstek hejtmana Václav Božek se v pátek 22. března 2013 v rakouském Wilfersdorfu zúčastnili zahájení výstavy v rámci projektu „Po stopách Lichtenštejnů na Jižní Moravě a Dolním Rakousku“. Mezi účastníky slavnostního zahájení výstavy nechyběl ani vládnoucí kníže z Lichtenštejna Jan Adam II.

Jihomoravský hejtman Michal Hašek vyzdvihl současné rozvíjení vztahů mezi jižní Moravou a Lichtenštejnským knížectvím. „Rod Lichtenštejnů celých osm století budoval a dával tvář krajině, která nyní představuje jednu z perel pokladnice historického a kulturního bohatství České republiky i Rakouska. Lednicko-valtický areál pak představuje fascinující dílo, právem zařazené mezi nejcennější památky světového dědictví UNESCO. Dnes zahajovaná výstava ukazuje, jak hluboce je provázaná naše společná historie. Věřím, že i tato prezentace povede k tomu, aby si turista při vyslovení jména knížecího rodu, okamžitě vybavil moravsko-rakouské pomezí,“ uvedl Michal Hašek.

Projekt „Po stopách Lichtenštejnů na jižní Moravě a v Dolním Rakousku“ realizuje krajem založená Centrála cestovního ruchu - Jižní Morava a to ve spolupráci s partnery z rakouské strany.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK