Jihomoravský kraj podpoří obnovu značení pěších a cykloturistických tras

Rada Jihomoravského kraje na svém jednání 21. března 2013 doporučila krajskému zastupitelstvu schválit poskytnutí dotace 650 000 korun z rozpočtu kraje Klubu českých turistů – Jihomoravská oblast na realizaci akce „Obnova značení pěších a cykloturistických tras Jihomoravského kraje“.

Půjde o obnovu většiny všech vyznačených tras v Jihomoravském kraji, včetně výroby a instalace nových značek za stávající poškozené nebo zničené. „V Jihomoravském kraji je více než tři tisíce kilometrů značených turistických tras. Kraj na jejich obnovu přispívá dlouhodobě. Co je důležité, o značení se starají dobrovolníci z Klubu českých turistů. Kromě značení se budou obnovovat i turistické vývěsní mapy již vyrobené novou technologií, která je bude chránit před vlivem povětrnosti i případným násilným poškozením. Použité větší měřítko zajistí proti starým mapám jejich lepší čitelnost. V případě cyklotras půjde zejména o výrobu chybějících cykloznaček a jejich instalaci na silničních úsecích,“ uvedl náměstek hejtmana Václav Božek.

Jižní Morava se představí na veletrzích cestovního ruchu

Krajská rada na svém jednání 21. března 2013 schválila účast Jihomoravského kraje na šesti veletrzích cestovního ruchu v letošním roce. Půjde o veletrhy LENTRAVEL Petrohrad, Dni Węgrzyna i CK Wino Krakov, TourNatur Düsseldorf, ITEP Plzeň, WTM Londýn a TC Lipsko.

Účast vychází mj. z priorit Jihomoravského kraje, statistik návštěvnosti, zhodnocení zkušeností a zájmu o jižní Moravu na veletrzích v předchozích obdobích. Prezentace na mezinárodních veletrzích cestovního ruchu bude probíhat formou spoluúčasti na stánku České republiky, kterou zajišťuje Česká centrála cestovního ruchu – agentura CzechTourism - nebo zahraniční zastoupení v dané zemi, případně na základě pozvání z partnerské oblasti Jihomoravského kraje.

„Snažíme se jezdit na tradiční veletrhy, vždy se vyhodnocuje, zda účast naplnila představy kraje. Několika veletrhů se účastníme společně s městem Brnem. V případě petrohradského veletrhu očekáváme zájem zejména o produkt Morava napoleonská,“ řekl náměstek hejtmana Václav Božek.

Příští týden se uskuteční cvičení ZÓNA 2013

V úterý 26. března 2013 začíná třídenní cvičení ZÓNA 2013. To má za úkol prověřit činnost orgánů krizového řízení při řešení následků simulované radiační havárie v Jaderné elektrárně Dukovany v sousedním Kraji Vysočina a procvičit ochranná opatření v případě nebezpečí vzniku radiační havárie v elektrárně. Podrobnosti přiblížil na tiskové konferenci 21. března 2013 tajemník Bezpečnostní rady JMK Radek Šedivý.

Podrobná tisková zpráva ZDE (doc, 59 kB).
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK