Startuje nová instituce Centrum vzdělávání všem, pomůže rozvoji vzdělávání a zaměstnanosti v kraji

Od tohoto týdne mohou Jihomoravané využívat zdarma služeb nové instituce Centrum vzdělávání všem (CVV). Pomůže jim zorientovat se na trhu celoživotního vzdělávání a podpoří je v rozvoji kariéry. Podrobnosti přiblížili na tiskové konferenci 19. března 2013 ředitelka CVV Beáta Holá, náměstek hejtmana Václav Božek a ředitel Střední školy stavebních řemesel Brno-Bosonohy Josef Hypr.

„Krajská samospráva i krajský úřad hledají cesty jak napomoci snížení nezaměstnanosti, která je na jižní Moravě vyšší než celostátní průměr. Chceme, aby další rozvoj Jihomoravského kraje spočíval především na vzdělanosti, vědě a inovacích. Jednou z cest je právě Centrum vzdělávání všem,“ uvedl náměstek hejtmana Václav Božek.

Centrum vzdělávání všem (CVV) vzniklo jako výsledek dlouholeté snahy kraje a Rady pro rozvoj lidských zdrojů, za cíl si klade zlepšit přístup obyvatel Jihomoravského kraje k dalšímu vzdělávání a řešit zhoršující se nezaměstnanost v kraji. V rámci celé České republiky jde o ojedinělý projekt kombinující kariérní poradenství, zprostředkování stáží a databázi celoživotního vzdělávání v kraji. Centrum sídlí v areálu Střední školy stavebních řemesel Brno-Bosonohy na Pražské ulici a jeho služby budou občanům zdarma dostupné online na www.vzdelavanivsem.cz , po telefonu nebo emailu a osobně.

Podrobná tisková zpráva ZDE (doc, 370 kB). 
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK