Letošní veletrh cestování a volného času v Mnichově byl také o Jižní Moravě

Česká republika byla v letošním roce partnerskou zemí veletrhu cestování a volného času F.RE.E 2013 v Mnichově. Tato skutečnost nešla přehlédnout - vyobrazení Pálavy, města Mikulova, vinic a dalších turistických cílů České republiky a jižní Moravy poutala pozornost všech návštěvníků veletrhu.

Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava využila této příležitosti a přihlásila se ke spolupráci na zajištění doprovodného programu veletrhu. S finanční podporou Regionálního operačního programu Jihovýchod v rámci projektu „Zaujměme nově zahraniční destinace“ připravila prezentaci Jižní Moravy a moravských vín nejen v expozici České republiky, ale také na rozhlasovém a televizním pódiu.

Dvakrát až třikrát denně probíhaly prezentace, v rámci kterých vystupovala cimbálová muzika Strážničan s tanečním párem, místopředsedkyně svazu moravských vinařů Moravín Vladimíra Seidlová, osminásobný mistr světa na vysokém kole Josef Zimovčák, rodák z Brna Adam Ondra, mladý lezec na obtížnost, zástupci cestovních kanceláří a další. Prezentace byla zaměřena především na moravské vinařské stezky a moravské vinařství, ale hovořilo se také o celé turistické nabídce Jižní Moravy a města Brna. Propagaci jihomoravského vinařství podpořil Vinařský fond novými vzorky vín, které zde byly představeny před svojí premiérou v letošním Salonu vín.

Veletrh F.RE.E 2013 je vedle cestovního ruchu zaměřen také na cykloturistiku, caravaning, vodní sporty a wellness. Navštívilo jej během pěti dnů (20. - 24. 2. 2013) celkem 110 000 návštěvníků. O prezentacích jižní Moravy se psalo ve všech programových materiálech během veletrhu a zmínka nechyběla ani v závěrečné tiskové zprávě Messe München. Zájem o informace o městě Brně, jižní Moravě, vinařské turistice a moravských vinařských stezkách vysoce překonal očekávání. Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava zde měla k dispozici velký výběr cyklistických map, zpracovaných okruhů a výletů a dalších materiálů, které jsou výstupem projektů CCRJM, Nadace Partnerství, Jihomoravského kraje, města Brna, Národního vinařského fondu a dalších partnerů.

foto JMKfoto JMKfoto JMK