Vyhlášení výsledků regionálního kola ankety Zlatý Ámos

Vítězkou regionálního kola ankety o nejoblíbenějšího učitele České republiky Zlatý Ámos a držitelkou titulu Zlatý Ámos Jihomoravského kraje se 4. února 2013 v Brně stala Jana Hrubá ze ZŠ Gajdošova v Brně-Židenicích. Účastníky ankety, která se uskutečnila pod záštitou hejtmana JMK Michala Haška v budově krajského úřadu, za Jihomoravský kraj pozdravil náměstek hejtmana Stanislav Juránek a člen rady Jiří Janda.

Soutěž Zlatý Ámos se koná letos již po dvacáté, pořadatelem je občanské sdružení Klub Domino, Dětská tisková agentura. Jejím posláním je především popularizace pedagogů, kteří podle hodnocení dětí, žáků a studentů významně přispívají k utváření kvalitního vztahu mezi žáky a učiteli (vychovateli), dětmi a jejich vedoucími.

V lednu a únoru probíhají regionální kola Zlatého Ámose. V nich musí žáci své návrhy před porotou obhajovat. Oficiální slavnostní korunovace dvacátého Zlatého Ámose bude součástí programu Kantorského bálu 23. března 2013 v Praze. Bližší informace o anketě najdete na www.zlatyamos.cz .

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK