Jihomoravským podnikatelem roku se stal Pavel Sobotka z Frentech Aerospace

Společnost Ernst & Young pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška a ve spolupráci s Jihomoravským inovačním centrem ve středu 30. ledna 2013 vyhlásila jméno vítěze soutěže Podnikatel roku 2012 Jihomoravského kraje. Stal se jím Pavel Sobotka ze společnosti Frentech Aerospace s.r.o., který také převzal trofej z rukou hejtmana Haška.

„Za každým nominovaným v této soutěži se skrývá zajímavý podnikatelský příběh, ochota vzít na sebe riziko, víra, cílevědomost, síla tvořit hodnoty a také schopnost dát práci dalším lidem. Pro mne je tato soutěž nadějí, že i v současné nelehké ekonomické situaci existují úspěšní podnikatelé. Jihomoravský kraj podle svých možností vytváří především podmínky těm, kdo s podnikáním začínají. Ať již dotacemi pro začínající živnostníky nebo budováním podnikatelských inkubátorů pro nové firmy využívající inovační technologie,“ řekl hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek. Poděkoval také všem přítomným finalistům soutěže za jejich přínos pro rozvoj regionu i vytváření pracovních míst. „Váš úspěch je úspěchem jižní Moravy,“ zdůraznil hejtman Hašek.

„Vítězství je pro mě překvapením a ctí. Zároveň mě jako člověka vede k ohlédnutí zpět a k zamyšlení se nad historií. Uvědomil jsem si, že podnikání je hlavně o skromnosti, poctivosti a odpovědnosti. Ocenění má pro mě a všechny kolegy z firmy velkou hodnotu a věřím, že z něj všichni naši zaměstnanci budou mít stejnou radost jako já," podělil se o své bezprostřední dojmy vítěz Pavel Sobotka.

V Jihomoravském kraji byl regionální vítěz vyhlášen již poosmé, loni zvítězil Jaroslav Klíma z firmy Tescan. O vítězství Pavla Sobotky rozhodla nezávislá porota, které předsedal Jannis Samaras ze společnosti KOFOLA, držitel titulu Podnikatel roku 2011.

Podrobná tisková zpráva ZDE (doc, 363 kB)
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK