Podepsána rámcová smlouva o spolupráci s Českou poštou

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek podepsal ve čtvrtek 24. ledna 2013 rámcovou smlouvu o spolupráci s Českou poštou. Spolu s ním smlouvu podepsal generální ředitel s.p. Česká pošta Petr Zatloukal a Vladimír Šimíček, ředitel Střední školy informatiky, poštovnictví a finančnictví, Brno.

Jihomoravský kraj hodlá jako zřizovatel uvedené střední školy rozšířit její činnosti o Vyšší odbornou školu logistickou (VOŠ), čímž by vznikla příspěvková organizace Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno a Vyšší odborná škola logistická. Předmětem smlouvy je výměna a využívání informací, prezentace a publikační činnost, prohlubování a zvyšování kvalifikace studentů VOŠ a zaměstnanců České pošty.

„Jsem rád, že Česká pošta našla partnerství s naší školou a hlavně doufám, že její absolventi najdou své uplatnění, a to i na pobočkách České pošty na jižní Moravě. Věřím, že pokud Česká pošta bude sahat k úsporným opatřením, tak to bude vždy po komunikaci s regionální samosprávou, jak jsme se dohodli jako hejtmani s ministrem vnitra v pondělí. Věřím, že dnes podepsaná smlouva bude prospěšná jak pro naši školu, tak pro Českou poštu i Jihomoravský kraj. Jsem přesvědčen, že najde své následovníky i v jiných oborech mezi školami, které zřizuje kraj a subjekty, které zřizuje stát,“ uvedl po podpisu smlouvy hejtman Michal Hašek.

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK