Rada Asociace krajů většinově podpořila v prezidentských volbách Miloše Zemana

V prostorách zámku v Židlochovicích se v pátek 18. ledna 2013 konalo zasedání Rady Asociace krajů ČR. Hejtmani v čele s předsedou a jihomoravským hejtmanem Michalem Haškem zde jednali s ministrem školství Petrem Fialou a ministrem pro místní rozvoj Kamilem Jankovským. Rada asociace také v průběhu zasedání většinou hlasů podpořila ve druhém kole prezidentských voleb Miloše Zemana.

S ministrem školství Petrem Fialou hovořili představitelé krajů o financování regionálního školství, pokračující optimalizaci středního školství a také o další budoucnosti technického a zemědělského školství. Ministr školství představil hejtmanům chystanou reformu financování regionálního školství a domluvil se s hejtmany na spolupráci krajů při její přípravě. Společná komise se poprvé sejde 7. února 2013. „Jsem rád, že oblast vzdělávání se stává společným zájmem krajů i centrálních orgánů,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

Hlavním tématem jednáním s ministrem pro místní rozvoj Kamilem Jankovským bylo další čerpání evropských fondů. Jak konstatoval Michal Hašek, kraje požádají předsedu vlády Petra Nečase o společné jednání v této oblasti. „Je totiž zbytečné vracet do Bruselu byť jediné euro,“ konstatoval Michal Hašek. Jak následně dodal, při realokaci těchto finančních prostředků je hlavní prioritou krajů jejich umístění do dopravní infrastruktury.

Tisková zpráva AKČR ZDE (pdf, 268 kB).
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK