Jihomoravský kraj se představí na veletrhu Regiontour

Jihomoravský kraj se představí na veletrhu Regiontour, který se koná na brněnském výstavišti ve dnech 17. až 20. ledna 2013. Jak dnes na tiskové konferenci v Brně informoval hejtman Michal Hašek, v jeho rámci se uskuteční také zasedání Rady Asociace krajů ČR.

Při něm budou hejtmani jednat s ministrem školství Petrem Fialou o financování regionálního školství, pokračující optimalizaci středního školství a také o další budoucnosti technického a zemědělského školství. Tématem jednáním s ministrem pro místní rozvoj Kamilem Jankovským pak bude další čerpání evropských fondů. „Je evidentní, že stále jsou finanční prostředky na úrovni operačních programů spravovaných vládou, které nejsou vyčerpány a reálně hrozí jejich vrácení do rozpočtu Evropské unie. Chceme jednat s vládou o tom, aby došlo k přerozdělení těchto prostředků a vznikla dohoda mezi vládou a kraji na konkrétním využití těchto peněz v regionech. Za sebe budu prosazovat, aby tou jedinou oblastí, která by šla posílit, byla dopravní infrastruktura,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

O konkrétní podobě expozice Jihomoravského kraje a novinkách na veletrhu Regiontour hovořil náměstek hejtmana Václav Božek. „Bude zde například představen projekt Morava napoleonská a především brožura, která představuje jednotlivá místa na jižní Moravě spojená s napoleonským obdobím, nejen tedy s bitvou u Slavkova. Druhou významnou událostí, která bude představen na veletrhu, jsou akce spojené s 1150. výročím cyrilometodějské mise. Jako každým rokem představí moravské kraje společného průvodce, který je letos zaměřen na duchovní památky Moravy a Slezska. Jednou z novinek na Regiontouru bude předávání ocenění v rámci soutěže Zlatá chuť jižní Moravy,“ uvedl náměstek Božek.

Další informace k prezentaci Jihomoravského kraje na veletrhu Regiontour jsou uvedeny ZDE (docx, 20 kB). 
foto JMKfoto JMKfoto JMK