Nemocnice zřizované Jihomoravským krajem podepsaly smlouvy se zdravotními pojišťovnami

Ředitelé nemocnic zřizovaných Jihomoravským krajem v pondělí 7. ledna 2013 podepsali smlouvy se stěžejními zdravotními pojišťovnami. Předmětem smluv je stanovení podmínek a úprava vztahů mezi nemocnicemi a pojišťovnami při poskytování zdravotních služeb hrazených z veřejného zdravotního pojištění pojištěncům a při jejích úhradě od 1. ledna 2013.

Ve všech případech se jedná o dlouhodobé pětileté smlouvy zajišťující financování nemocnic ze zdravotního pojištění včetně zachování stávající struktury odborností, ve kterých je poskytována zdravotní péče.

„Tento výsledek oceňuji, neboť je výrazně lepší, než původní návrh zdravotních pojišťoven pro Jihomoravský kraj. Vycházeli jsme z dlouhodobé práce Jihomoravského kraje na koncepci akutní lůžkové péče. Již dříve jsme za tímto účelem uzavřeli dvě memoranda mezi Jihomoravským krajem, Ministerstvem zdravotnictví ČR, Všeobecnou zdravotní pojišťovnou a Svazem zdravotních pojišťoven. Pro občany jižní Moravy je dnešek velmi dobrou zprávou, všechny krajské nemocnice mají perspektivu a jsou schopny nadále poskytovat službu občanům,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

Ředitelka Nemocnice Břeclav Janka Bambasová poděkovala Jihomoravskému kraji jako zřizovateli za efektivní přístup při jednání: „Podepsané smlouvy jsou záruka, že se bude i nadále poskytovat zdravotní péče v plném rozsahu a ve vysoké profesionální úrovni,“ uvedla.

Ředitel jihomoravské pobočky Všeobecné zdravotní pojišťovny Jiří Kořínek poděkoval za vstřícnost při jednání a vyjádřil přesvědčení, že obdobně budou probíhat i další jednání například o jednodenní chirurgické péči.

Samotný podpis smluv zajistili ředitelé Nemocnice Vyškov, Nemocnice Břeclav, Nemocnice Ivančice, Nemocnice Tišnov, Nemocnice Znojmo, Nemocnice TGM Hodonín a Nemocnice Kyjov a zástupci jihomoravských poboček Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR, Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra ČR a Vojenské zdravotní pojišťovny ČR. 

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK