foto 1 foto 2

Hejtman ocenil jihomoravské hasičské olympioniky ze Sydney

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek v úterý 11. prosince 2012 přijal úspěšnou výpravu jihomoravských profesionálních hasičů, kteří reprezentovali náš region i celou Českou republiku na Světových hrách hasičů v Sydney a přivezli odsud celkem 14 medailí.

Stanislav Kalvoda v Sydney získal celkem jedenáct medailí, z toho sedm zlatých v atletických disciplínách (hod diskem, hod oštěpem, běh na 110 metrů s překážkami, skok do dálky, skok o tyči, trojskok a štafeta 4 krát 100 metrů) a stal se tak nejúspěšnějším účastníkem reprezentace ČR v historii světových hasičských her. Jeho kolega z hasičské stanice Brno, Lidická Radek Málek získal tři zlaté medaile, z toho dvě ve své hlavní disciplíně kulturistice (vyhrál kategorii Masters 1 od 40 do 50 let a stal se absolutním vítězem v otevřené kategorii mužů bez omezení věku) a jednu v silovém trojboji.
Hejtman velmi ocenil výsledky jihomoravských hasičů ve tvrdé konkurenci pěti tisíc účastníků a poděkoval příslušníkům Hasičského záchranného sboru JMK za vynikající reprezentaci kraje i naší země. Jako projev uznání poté úspěšným reprezentantům udělil stříbrné medaile Jihomoravského kraje.
 

foto JMKfoto JMKfoto JMK