foto 1 foto 2

Hejtmanem Jihomoravského kraje byl zvolen Michal Hašek

Zastupitelstvo Jihomoravského kraje na svém ustavujícím zasedání v pátek 23. listopadu 2012 zvolilo nového hejtmana. V tajné volbě jím byl hlasy 56 členů zastupitelstva znovu zvolen dosavadní hejtman Michal Hašek (ČSSD).

Hejtman Hašek po svém zvolení poděkoval za podporu napříč politickým spektrem. „Je to pro mne pocta a zároveň výzva ve druhém funkčním období navázat na zahájenou práci. Vážím si toho, že počet hlasů ukazuje, že podpora přesáhla hranice dohod, které uzavřela sociální demokracie. Chtěl bych slíbit, že budu hejtmanem celého Jihomoravského kraje a všech jeho občanů,“ řekl Michal Hašek. Hejtman také zmínil oblasti, které bude nové vedení kraje řešit. „Půjde mj. o přípravu nových Zásad územního rozvoje kraje, potvrzení sítě krajských nemocnic, čerpání evropských fondů, řešení otázky optimalizace středního školství, pokračování v programech rozvoje sociální péče, rozvoje vědy, výzkumu a inovací, zemědělství, venkova či vinařství. Při tom všem se těším na spolupráci napříč politickým spektrem. Naší politikou není válcování, ale dialog. Dialog se všemi subjekty zastupitelstva i občanskou veřejností,“ zdůraznil po svém zvolení hejtman Michal Hašek.

V dalším hlasování byl v tajné volbě hlasy 39 členů krajského zastupitelstva zvolen náměstkem hejtmana dosavadní náměstek hejtmana Stanislav Juránek (KDU-ČSL). „Jsem rád, že mohu pokračovat ve spolupráci se stávajícím hejtmanem. Děkuji všem, kteří mi dali hlas. Jihomoravský kraj mi přirostl k srdci a budu rád spolupracovat s každým, kdo pro něj bude chtít udělat něco dobrého,“ řekl náměstek Juránek. 

foto JMKfoto JMKfoto JMK