foto 1 foto 2

Představitelé ČSSD a KDU-ČSL podepsali smlouvu o spolupráci v Zastupitelstvu Jihomoravského kraje

Představitelé ČSSD, hejtman a předseda Klubu zastupitelů ČSSD Michal Hašek a předseda KVV ČSSD Václav Božek, a představitelé KDU-ČSL, předseda KV KDU-ČSL Stanislav Juránek a předseda Klubu zastupitelů KDU-ČSL Roman Celý, dnes ve čtvrtek 15. listopadu 2012 podepsali Smlouvu o spolupráci mezi ČSSD a KDU-ČSL v Zastupitelstvu Jihomoravského kraje ve volebním období 2012 – 2016.

„Jde o koalici, která má základ v tradicích a hodnotách, které tady na jižní Moravě vyznáváme, má základ v hodnotách, které mají blízko k sociální sounáležitosti a soudržnosti," uvedl při podpisu smlouvy hejtman Michal Hašek. Jak zdůraznil krajská rada bude pod jeho vedením prosazovat jižní Moravu jako region vzdělanosti vědy, výzkumu a inovací, který dbá na své tradiční zemědělství a vinařství. „Budeme mít zájem, aby se zde zlepšovala struktura občanské vybavenosti, dopravy, abychom přispěli k dalšímu rozvoji vzdělanosti a přitom podporovali tradiční řemesla. Zároveň se budeme bránit hloupým nápadům, které budou přicházet z centrální úrovně,“ řekl mimo jiné hejtman Hašek.

„Jsem velmi rád, že se sociální demokracie rozhodla v našem kraji vytvořit nekomunistickou koalici. Jsme přesvědčeni, že je to nejlepší možné řešení pro jižní Moravu. V rámci Jihomoravského kraje se vždy přichází s novými nápady, které jiné kraje nedělají. Ty jsou v programu ČSSD i KDU-ČSL,“ uvedl náměstek hejtmana Stanislav Juránek.

Následně představitelé ČSSD a KSČM podepsali Smlouvu o spolupráci mezi ČSSD a KSČM v Zastupitelstvu JMK v období 2012 – 2016.

Znění smlouvy s KDU-ČSL ZDE (pdf, 411 kB) a smlouvy s KSČM ZDE (pdf, 350 kB).

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK