foto 1 foto 2

Obyvatelé Jihomoravského kraje mohou připomínkovat návrh krajského rozpočtu na rok 2013 až do 7. listopadu

Obyvatelé Jihomoravského kraje mohou v rámci ojedinělého projektu „Váš kraj, Váš rozpočet“ až do 7. listopadu 2012 připomínkovat v přípravné fázi návrh krajského rozpočtu na rok 2013.

Na webových stránkách JMK (www.kr-jihomoravsky.cz) je zpřístupněn grafický odkaz pod stejným názvem obsahující cíl, vysvětlení jeho přínosu a možností vybrat si jeden z formulářů k vyjádření priorit, které občané dle vlastního názoru považují za důležité pro rozvoj kraje.

„Svým hlasováním a připomínkami již ve stádiu tvorby rozpočtu se občané kraje mohou aktivně vyjádřit k prioritám rozpočtu, kterým by se měl Jihomoravský kraj v roce 2013 věnovat, a vznést konkrétní podnět. Termín možného podání připomínek jsme o týden prodloužili, aby se tak veřejnost mohla ještě více zapojit do přípravy krajského rozpočtu na příští rok. Chceme již v přípravné fázi vědět, jakým prioritám přikládají občané váhu a co od kraje očekávají,“ řekl hejtman Michal Hašek.

„Během listopadu dojde ke zpracování výsledků, poté jejich souhrn obdrží nová krajská rada a také krajské zastupitelstvo zvolené v říjnových volbách. Politická reprezentace tak bude mít jasnou zpětnou vazbu, jaké jsou konkrétní potřeby občanů kraje,“ uvedl hejtman Hašek.