foto 1 foto 2

Hejtman Hašek: Výkon služby policie na Znojemsku bude zajištěn i nadále

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se ve čtvrtek 18. října 2012 zúčastnil jednání k možnosti redislokací obvodních oddělení a policejních stanic na Znojemsku. Jednání svolalo Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje s ohledem na aktuální personální stavy a možnosti Policie České republiky.

Jak uvedl zastupující ředitel Krajského ředitelství Policie ČR Libor Kachlík, dosavadní stav se nemění, zůstává tedy policejní služebna v Prosiměřicích a obvodní oddělení policie v Jevišovicích, o jejichž zrušení se původně uvažovalo.

Výsledek jednání přivítal hejtman Michal Hašek: „Jsem velmi rád, že se to podařilo. Po dnešní schůzce jsem o něco klidnější, protože na Znojemsku bude výkon služby policie zajištěn. Policisté budou na místech, kde k nim mají lidé blízko, a předpokládám, že i do budoucna, pokud policie přijde s nějakými nápady na změny, je nejdřív projedná s místními samosprávami i Jihomoravským krajem. Kraj poslední dva roky pomáhá v období hospodářské krize Policii ČR i Hasičskému záchrannému sboru. Důvod je jednoduchý, jsou to základní pilíře Integrovaného záchranného systému Jihomoravského kraje a já si jako hejtman neumím představit, že by v případě nějakých mimořádných událostí byl najednou nějaký problém se zabezpečováním jejich služeb. Proto Jihomoravský kraj, i když mu to zákon neukládá, pomáhá policii i hasičům, a to milionovými částkami. I rozpočet na rok 2013 počítá s návrhem pomoci oběma složkám IZS,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

Starosta Jevišovic Pavel Málek poděkoval všem zúčastněným, že došlo k zachování současného stavu. „Je to důležité nejen pro Jevišovice a okolní obce, ale především pro jejich občany,“ řekl starosta Málek, který se spolu s dalšími zástupci obcí a měst zúčastnil čtvrtečního jednání. 

foto JMKfoto JMKfoto JMK