foto 1 foto 2

V Brně bylo otevřeno Mezinárodní centrum klinického výzkumu – ICRC

V areálu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně byly v pátek 12. října 2012 otevřeny prostory Mezinárodního centra klinického výzkumu (International Clinical Research Center – ICRC). Slavnostního zahájení 1. klinicko-výzkumného provozu v nových budovách ICRC se za Jihomoravský kraj zúčastnil hejtman Michal Hašek.

ICRC bude místem nejmodernější léčby kardiovaskulárních a neurologických onemocnění. V nových prostorách budou prováděny klinicko-výzkumné aktivity inovativním způsobem zaměřené na nalézání a ověřování nových metod v prevenci, časné diagnostice a léčbě těchto onemocnění.

Jihomoravský kraj dosud na realizaci ICRC přispěl více než 50 miliony korun. „Jedná se o mimořádný počin, při jehož realizaci své síly spojily stát s regionální samosprávou, univerzitami a partnery na americké straně. Jsem velmi rád, že kraj, město a brněnské univerzity právě zde ukazují zbytku České republiky, jak má vypadat konkrétní dohoda a spolupráce v oblasti podpory vědy, výzkumu a inovací. Nejde však jen o to prostavět miliony z fondů Evropské unie a ze státního a krajského rozpočtu. Je důležité dát jim život, dostat do nich špičkové vědce a založit špičkové týmy,“ řekl hejtman Michal Hašek.

Nová budova FNUSA-ICRC je umístěna v areálu fakultní nemocnice a má sedm nadzemních a tři podzemní podlaží. Celková plocha nově vytvořených pracovišť činí téměř 24 000 m2. Budova obsahuje výzkumné laboratoře integrovaných vědeckých platforem, zázemí pro mezinárodní vědeckou posádku ICRC, mezinárodní vzdělávací centrum a pracoviště center pro podporu vědeckých týmů. Poskytuje vysoce kvalitní zázemí pro kliniku kardiovaskulárních onemocnění a neurologickou kliniku.

Informace o projektu: http://www.fnusa-icrc.org/cs/ .