foto 1 foto 2

Hejtman Michal Hašek podpořil projekt vodáckého areálu v Brně

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se v pondělí 8. října 2012 setkal s představiteli sdružení “Vodácký areál Brno“, kteří mu představili projekt nového umělého vodáckého kanálu v Brně.

„Chystaný vodácký areál v Brně má moji podporu. Budu jednat s primátorem města Brna, aby bylo možno využít na výstavbu vodáckého kanálu prostředky Evropské unie, konkrétně Regionálního operačního programu,“ řekl po setkání hejtman Michal Hašek. „Svůj díl by v takovém případě připojil i Jihomoravský kraj. Silný moment vidím v budoucím využití kanálu složkami Integrovaného záchranného systému. Hovořili jsme o možnosti zajištění výcviku pro policisty, záchranáře, vodní záchranáře. Povodně se jižní Moravě nevyhýbají, chci proto, aby jihomoravští záchranáři byli na krizové situace připraveni a vyškoleni. V návaznosti na inciativu města Brna Jihomoravský kraj připraví záměr spolufinancování tohoto projektu. Základem jsou evropské peníze, důležitá je také příprava materiálu o budoucím provozování celého vodáckého areálu. Pokud se podaří, vznikne vodácká infrastruktura, která nebude mít obdobu v celé České republice,“ uvedl hejtman Hašek.

Podrobněji projekt “Vodácký areál Brno“ novinářům následně představili předseda Finančního výboru Zastupitelstva JMK Zdeněk Dufek, spoluautor projektu Rudolf Drnec, místostarosta městské části Brno-střed Pavel Sázavský a současný nejlepší brněnský kajakář Pavel Srbecký.

Další informace zde: příloha 1 (pdf, 44 kB) a příloha 2 (pdf, 32 kB).

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK