foto 1 foto 2

Bezplatné testování na metanol pokračuje, pozitivních vzorků je již 40

Jihomoravský kraj pokračuje v bezplatném testování lihovin pro obyvatele jižní Moravy, u kterých mají lidé podezření na přítomnost metanolu. Rozhodla o tom Rada Jihomoravského kraje na svém jednání 4. října 2012.

„Jsme jediným regionem v České republice, který toto nabízí. Do dnešní deváté hodiny ranní bylo občany odevzdáno na šesti sběrných místech celkem 2859 vzorků, z nich už bylo otestováno 2019, a bohužel ve 40 případech máme pozitivní nález, kritické množství metylalkoholu. Samozřejmě občané se musí identifikovat a v případě takovéhoto pozitivního nálezu budou informace předány Policii ČR,“ řekl hejtman Michal Hašek. „Dnes krajská rada rozhodla o tom, že od pondělí 8. října letošního roku budou laboratoře přijímat pouze alkohol vyrobený v roce 2012. Vycházíme z definice prohibice, tak jak byla vyhlášena v opatření ministra zdravotnictví. Dosavadní vzorky, které občané do pátku odevzdají, budou otestovány. Od pondělí se však bezplatné testování bude týkat pouze vzorků alkoholu vyrobeného v roce 2012, kde je extrémní nejistota, co všechno mohou obsahovat,“ zdůraznil hejtman Michal Hašek.

Podrobné informace o subjektech zabezpečujících bezplatné testování lihovin pro obyvatele JMK včetně podmínek testování a kontaktů jsou uvedeny zde: http://www.kr-jihomoravsky.cz/Default.aspx?ID=191199&TypeID=2 .

Plné znění opatření Ministerstva zdravotnictví ZDE.
foto JMKfoto JMKfoto JMK