foto 1 foto 2

Michal Hašek: Slušnost není slabost

S blížícím se termínem krajských voleb nastává v Jihomoravském kraji zjevně velmi horká fáze předvolební kampaně. Jak je bohužel v České republice už zvykem, s tímto obdobím je spojena celá řada podpásových útoků a špinavostí.

Nejsem tedy překvapen z toho, že po zveřejnění průzkumů České televize, které výrazným způsobem favorizují sociální demokracii, a já si této podpory občanů Jihomoravského kraje osobně velmi vážím, nastala v táborech některých jiných politických stran panika.

Proto se zničehonic stala „zásadním“ tématem má osobní půjčka, jejíž existence, výše i smluvní strany jsou dlouhodobě veřejně známy, uvádím jí totiž standardně ve svém majetkovém přiznání od roku 2010. Za několik hodin na to došlo ke zneužití emailové adresy tiskového mluvčího Jihomoravského kraje, ze které byla odeslána falešná tisková zpráva bombasticky oznamující můj odchod z politických funkcí, například předsedy Asociace krajů České republiky.

Považuji takové podvodné jednání překračující hranu zákona za výraz naprostého zoufalství politické konkurence a smutný důkaz o úpadku a absenci politické kultury nejenom v našem kraji.

V Jihomoravském kraji jsme jako sociální demokraté vždy doposud vedli slušnou a férovou předvolební kampaň. Jsem hluboce přesvědčen, že slušnost není slabost a touto zásadou se budu řídit v politice nejen ve vyhrocených dobách volebních kampaní. K témuž vyzývám jako hejtman kraje a volební lídr ČSSD i všechny ostatní politiky a politické strany na jižní Moravě. Veďme souboj volebních programů, argumentů, vizí a nápadů, věcně a korektně. Odmítněme společně špínu, provokace a podrazy. Vytvářejme lepší politickou kulturu našeho kraje i celé země.

 

Michal Hašek
hejtman JMK